4.sınıf ingilizce 1.dönem 1.yazılı 20142015 Sorubak Blog
4.sınıf ingilizce 1.dönem 1.yazılı 20142015 Sorubak Blog

Giriş

İlkokul 4. sınıf öğrencileri, İngilizce dersinde 1. dönem 1. yazılı sınavına hazırlanıyor. Bu sınavda öğrenciler, İngilizce kelimeler, okuma ve dinleme becerileri, gramer kuralları ve yazma becerileri gibi konuları içeren bir test çözüyorlar. Bu yazıda, 4. sınıf İngilizce öğretmenleri tarafından sıklıkla kullanılan 1. dönem 1. yazılı örneklerini inceleyeceğiz.

Örnek Sorular

1. What’s your name? (Adın ne?) 2. How old are you? (Kaç yaşındasın?) 3. Where are you from? (Nerelisin?) 4. What do you like doing in your free time? (Boş zamanlarında ne yapmayı seversin?) 5. Can you count to 20? (20’ye kadar sayabilir misin?) 6. What color is the sky? (Gökyüzü ne renk?) 7. When is your birthday? (Doğum günün ne zaman?) 8. What’s your favorite food? (En sevdiğin yemek ne?) 9. What’s your favorite animal? (En sevdiğin hayvan ne?) 10. Can you spell your name? (Adını harf harf söyleyebilir misin?)

Yazılıya Hazırlık

İlkokul 4. sınıf öğrencileri, İngilizce yazılı sınavına hazırlanırken öncelikle kelime dağarcıklarını geliştirmelidirler. Bu nedenle, öğretmenler öğrencilere sık sık kelime listeleri ve kartları verirler. Ayrıca, öğrencilerin okuma ve dinleme becerilerini geliştirmeleri için öyküler, şarkılar ve videolar da kullanılır. Öğrencilerin gramer kurallarını öğrenmeleri ve doğru bir şekilde kullanmaları da önemlidir. Bu nedenle, öğretmenler öğrencilere gramer egzersizleri verirler.

Yazılı Sınavı

İlkokul 4. sınıf İngilizce yazılı sınavı genellikle 50 sorudan oluşur. Sınavda öğrenciler, kelime dağarcıkları, okuma ve dinleme becerileri, gramer kuralları ve yazma becerileri gibi konulardan sorumlu tutulurlar. Öğrencilerin sınavda başarılı olmaları için kelime dağarcıklarını geliştirmeleri, okuma ve dinleme becerilerini geliştirmeleri, gramer kurallarını öğrenmeleri ve yazma becerilerini geliştirmeleri önemlidir.

Örnek Yazılı Sorusu

Aşağıdaki öyküyü okuyun ve soruları cevaplayın. Tom is a boy. He is ten years old. He is from England. He likes playing football in his free time. His favorite color is blue. 1. What is Tom’s favorite hobby? 2. Where is Tom from? 3. How old is Tom? 4. What is Tom’s favorite color?

Cevaplar

1. Tom’s favorite hobby is playing football. 2. Tom is from England. 3. Tom is ten years old. 4. Tom’s favorite color is blue.

Sonuç

İlkokul 4. sınıf İngilizce dersinde 1. dönem 1. yazılı sınavı, öğrencilerin İngilizce dilini kullanma becerilerini ölçmek için önemlidir. Öğrencilerin sınavda başarılı olmaları için kelime dağarcıklarını geliştirmeleri, okuma ve dinleme becerilerini geliştirmeleri, gramer kurallarını öğrenmeleri ve yazma becerilerini geliştirmeleri önemlidir. Öğretmenler, öğrencilerin başarılı olmaları için sınav öncesi örnek sorular ve öyküler gibi materyaller sağlayarak öğrencilerin hazırlıklarını destekleyebilirler.