MEB LGS Örnek Soruları Sözel Bölüm Testi Çöz Kasım Ayı 20182019 Test Çöz
MEB LGS Örnek Soruları Sözel Bölüm Testi Çöz Kasım Ayı 20182019 Test Çöz

Lgs 2019 Mayıs Ayı Örnek Soruları

Giriş

Lgs, yani Liseye Geçiş Sistemi sınavı, her yıl olduğu gibi 2019 yılında da gerçekleştirilecektir. Bu sınav, 8. sınıf öğrencilerinin liselere yerleştirilmelerinde kullanılmaktadır. Mayıs ayında yapılacak olan sınavda öğrenciler, Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler ve İngilizce olmak üzere beş farklı dersin sorularına cevap vereceklerdir.

Lgs 2019 Mayıs Ayı Örnek Soruları Hakkında Bilgi

Öğrenciler, Lgs sınavına hazırlanırken, örnek soruların çözümünü yaparak kendilerini sınayabilirler. Lgs 2019 Mayıs ayı örnek sorularına ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden erişebilirler. Örnek sorular, gerçek sınavda karşılaşabilecekleri sorulara benzerlik göstermektedir. Bu nedenle, öğrencilerin örnek soruları çözerek sınava hazırlanmaları oldukça önemlidir.

Lgs 2019 Mayıs Ayı Örnek Soruları Örneği

Örnek soruların bir örneğine bakacak olursak, Türkçe dersindeki bir soruyu ele alabiliriz. Soru şu şekildedir:

“Aşağıdaki cümlelerden hangisinde anlam bozukluğu vardır?”

“A) Hava soğuk olduğu halde, pencere açık bırakıldı.”

“B) Kitap okumayı sevmeyen arkadaşım, her gün bir saat kitap okur.”

“C) Herkesin tanıdığı biri olan Mehmet, bugün bizimle beraber.”

“D) Sana bir şey söylerim, ama bu sır olarak kalmalı.”

Sorunun doğru cevabı, “A” şıkkıdır. Çünkü cümledeki “olmasına rağmen” ifadesi yerine “olmasına karşın” ifadesinin kullanılması gerekmektedir.

Sonuç

Lgs 2019 Mayıs ayı örnek soruları, öğrencilerin sınava hazırlanmalarında büyük bir yardımcıdır. Örnek sorulara zaman ayırarak, gerçek sınavda karşılaşabilecekleri sorulara hazırlıklı olabilirler. Ayrıca, örnek soruların çözümü, öğrencilere hangi konularda daha fazla çalışmaları gerektiğini de gösterir.