Aralık Ayı Örnek Sorular LGS 2022 / Aralık Ayı Örnek Soruları Matematik
Aralık Ayı Örnek Sorular LGS 2022 / Aralık Ayı Örnek Soruları Matematik

Meb 8. Sınıf Matematik Lgs Örnek Sorular

2020-2021 eğitim öğretim yılında Liseye Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak olan matematik sınavı, öğrencilerin en çok zorlandığı sınavlardan biridir. Bu nedenle, öğrencilerin sınava daha iyi hazırlanmaları için Meb tarafından örnek sorular yayınlanmaktadır. Bu yazımızda, Meb 8. Sınıf Matematik Lgs Örnek Soruları hakkında bilgi vereceğiz.

Meb 8. Sınıf Matematik Lgs Örnek Soruları Nereden Bulabilirim?

Meb tarafından yayınlanan örnek sorulara, resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Meb’in internet sitesine girerek, örnek sorulara ulaşmak için “Öğrencilerimiz İçin” bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır. Burada, 8. sınıf matematik Lgs örnek sorularına kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca, sınav kitapçığına benzer bir şekilde hazırlanan örnek sorular ile sınavlarda karşınıza çıkabilecek soru tiplerini de öğrenebilirsiniz.

Meb 8. Sınıf Matematik Lgs Örnek Soruları Nasıl Çözülmelidir?

Örnek soruları çözerek, sınavda karşınıza çıkabilecek soru tiplerini öğrenebilirsiniz. Soruları çözerken, çözüm yollarını iyi anlamaya çalışmalısınız. Soruları çözdükten sonra, yanlış yaptığınız soruların neden yanlış olduğunu da analiz etmelisiniz. Bu sayede, yanlış yaptığınız soruları bir daha yapmamanız mümkün olacaktır. Ayrıca, soruları çözerken zamanlama konusuna da dikkat etmelisiniz. Sınavda süre sınırlı olduğu için, soruları çözerken zamanınızı iyi kullanmanız gerekmektedir.

Meb 8. Sınıf Matematik Lgs Örnek Soruları Örnekleri

Örnek Soru 1:

Bir çiftçi, elma bahçesindeki elma ağaçlarını budamak istiyor. Bahçedeki her ağaç için 4 saat harcadığını düşünürsek, 10 ağacı kaç saatte budayabilir?

Çözüm: Bir ağaç için 4 saat harcayan çiftçi, 10 ağaç için toplamda 4 x 10 = 40 saat harcar. Bu nedenle, 10 ağacı budamak için çiftçinin 40 saat harcaması gerekmektedir.

Örnek Soru 2:

Bir dikdörtgenin uzun kenarı, kısa kenarının 2 katından 6 cm daha uzundur. Kısa kenarın uzunluğu 8 cm olduğuna göre, bu dikdörtgenin çevresi kaç cm’dir?

Çözüm: Kısa kenarın uzunluğu 8 cm olduğuna göre, uzun kenarın uzunluğu 2 x 8 + 6 = 22 cm’dir. Bu nedenle, dikdörtgenin çevresi 2 x (8 + 22) = 60 cm’dir.

Sonuç

Meb 8. Sınıf Matematik Lgs Örnek Soruları, öğrencilerin sınava daha iyi hazırlanmaları için önemli bir kaynaktır. Soruları çözerek, sınavda karşınıza çıkabilecek soru tiplerini öğrenebilir ve sınavda daha başarılı olabilirsiniz. Bu nedenle, örnek soruları düzenli olarak çözmeyi ihmal etmemelisiniz.