MEB LGS örnek soru kitapçığı yayınlandı! 2019 Ocak ayı LGS sayısal
MEB LGS örnek soru kitapçığı yayınlandı! 2019 Ocak ayı LGS sayısal

Meb Lgs Örnek Soru Kitapçığı 2019

Meb Lgs Örnek Soru Kitapçığı 2019, Liselere Geçiş Sistemi’ne (LGS) hazırlanan öğrenciler için hazırlanmış bir kaynak kitapçığıdır. Bu kitapçık, öğrencilere LGS sınavına hazırlanırken yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Kitapçıkta yer alan örnek sorular, öğrencilerin sınavda karşılaşabilecekleri sorulara benzerlik göstermektedir.

Kitapçıkta Neler Var?

Meb Lgs Örnek Soru Kitapçığı 2019, LGS sınavına hazırlanan öğrencilere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Kitapçıkta yer alan sorular, öğrencilerin sınavda karşılaşabilecekleri sorulara benzerlik göstermektedir. Kitapçıkta, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinden sorular yer almaktadır. Her ders için örnek sorular ve çözümleri kitapçıkta mevcuttur.

Kitapçığın Önemi

LGS sınavına hazırlanan öğrenciler için Meb Lgs Örnek Soru Kitapçığı 2019, çok önemli bir kaynak kitapçığıdır. Kitapçıkta yer alan sorular, öğrencilerin sınavda karşılaşabilecekleri sorulara benzerlik göstermektedir. Bu nedenle, öğrencilerin sınavda daha rahat bir şekilde soruları çözmelerine yardımcı olur. Ayrıca, kitapçıktaki soruların çözümleri de mevcuttur. Bu sayede öğrenciler, soruları çözerken doğru şekilde çözüm yaparak, sınavda daha başarılı olabilirler.

Kitapçığın Faydaları

Meb Lgs Örnek Soru Kitapçığı 2019, öğrencilerin LGS sınavına hazırlanırken faydalanabilecekleri önemli bir kaynak kitapçığıdır. Kitapçıkta yer alan sorular, öğrencilerin sınavda karşılaşabilecekleri sorulara benzerlik göstermektedir. Bu sayede öğrenciler, sınavda daha rahat bir şekilde soruları çözebilirler. Ayrıca, kitapçıktaki örnek soruların çözümleri de mevcuttur. Bu sayede öğrenciler, soruları çözerken doğru çözüm yaparak, sınavda daha başarılı olabilirler.

Örnek 1: Kitapçıkta Yer Alan Sorulardan Birisi

Türkçe dersinden bir soru örneği:

“Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “-ecek” ekleri “-decek” şeklinde yazılır?

A) Sınıfımızda bugün bir ödev verilecek.

B) İleriye dönük planlarımızı herkesle paylaşacak.

C) Yarın sabah erkenden kalkacak.

D) Seni yarın akşam sinemaya götüreceğim.”

Bu soruda, “-ecek” ekinin “-decek” şeklinde yazılması gereken cümle aranmaktadır. Doğru cevap, A şıkkıdır: “Sınıfımızda bugün bir ödev verilecek.”

Örnek 2: Kitapçığın Faydalarından Birisi

Meb Lgs Örnek Soru Kitapçığı 2019, LGS sınavına hazırlanan öğrenciler için çok faydalı bir kaynak kitapçığıdır. Kitapçıkta yer alan sorular, öğrencilerin sınavda karşılaşabilecekleri sorulara benzerlik göstermektedir. Bu sayede öğrenciler, sınavda daha rahat bir şekilde soruları çözebilirler. Ayrıca, kitapçıktaki örnek soruların çözümleri de mevcuttur. Bu sayede öğrenciler, soruları çözerken doğru çözüm yaparak, sınavda daha başarılı olabilirler. Meb Lgs Örnek Soru Kitapçığı 2019, öğrencilere sınavda daha başarılı olmaları için önemli bir kaynak kitapçığıdır.