LGS 2020 Ocak ayı örnek sorular yayınlandı KPSS Eğitimleri
LGS 2020 Ocak ayı örnek sorular yayınlandı KPSS Eğitimleri

Meb Lgs Örnek Sorular 2020 Ocak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulanan LGS sınavı, 8. sınıf öğrencilerinin üniversiteye giriş için yaptığı bir sınavdır. LGS sınavı, öğrencilerin matematik, Türkçe, fen bilimleri, tarih, coğrafya ve din kültürü ve ahlak bilgisi gibi derslerden sorulara cevap vermesini gerektirir.

LGS Sınavı Nasıl Yapılır?

LGS sınavı, 2 aşamalı bir sınavdır. İlk aşama, 60 sorudan oluşan ve 75 dakika süren sayısal bölümdür. İkinci aşama ise, 50 sorudan oluşan ve 80 dakika süren sözel bölümdür. Her iki bölüm de toplam 100 soru içerir ve toplamda 155 dakika sınav süresi vardır.

Meb Lgs Örnek Sorular 2020 Ocak

MEB, öğrencilerin LGS sınavına hazırlanması için her yıl örnek sorular yayımlar. 2020 Ocak ayında yayımlanan Meb Lgs örnek soruları, öğrencilerin sınava hazırlanması için oldukça faydalıdır. Bu örnek sorular, öğrencilerin sınava hazırlanırken hangi konularda eksik olduklarını görmelerine yardımcı olur.

Örnek Soru 1:

İki doğru parçasının kesiştiği noktaya Nokta O denir. A ve B noktaları, farklı doğru parçalarının uç noktalarıdır. Nokta M, Anın üzerindeki bir noktadır. Nokta P, Bden M noktasına bir parça çizilerek, M üzerinde olmayan bir noktadır. Buna göre, ∠ANP kaç derecedir?

Örnek Soru 2:

Özkan, elindeki 500 lira ile aldığı 2 kg patatesi 2,5 liraya sattı. Elde ettiği parayla, 3 kg soğan aldı. Kârı kaç liradır?

Bu örnek sorulara benzer birçok soru, Meb Lgs örnek soruları içinde yer alır. Öğrenciler, bu sorulara çalışarak sınava daha iyi hazırlanabilirler.

Sonuç

LGS sınavı, öğrencilerin üniversite hayatına hazırlanmaları için oldukça önemlidir. Meb Lgs örnek soruları, öğrencilerin sınava hazırlanmaları için büyük bir fırsattır. Bu örnek sorular, öğrencilerin eksik oldukları konuları belirlemelerine ve bu konulara çalışarak sınava daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olur.