Staj Bilgilendirme, Staj defteri doldurma, Sebahattin Hoca YouTube
Staj Bilgilendirme, Staj defteri doldurma, Sebahattin Hoca YouTube

Staj Defteri Doldurma Örneği Lise Elektrik Elektronik

Staj Defteri Nedir?

Staj defteri, öğrencilerin staj yaparken yaptıkları işleri, öğrendikleri bilgileri ve deneyimleri kaydettiği bir defterdir. Bu defter, öğrencilerin staj sürecinde aldıkları eğitimi daha iyi anlamalarına ve kariyerlerinde kullanabilecekleri bilgileri not almalarına olanak sağlar.

Lise Elektrik Elektronik Bölümü Stajı

Lise Elektrik Elektronik bölümü öğrencileri, stajlarını genellikle elektrik, elektronik veya telekomünikasyon şirketlerinde yaparlar. Staj süresi genellikle 2-4 hafta arasında değişir ve öğrenciler bu süre boyunca hem teorik hem de pratik bilgiler öğrenirler.

Staj Defteri Nasıl Doldurulur?

Staj defteri, öğrencilerin her gün yaptıkları işleri, öğrendikleri bilgileri ve karşılaştıkları problemleri detaylı bir şekilde kaydetmeleri gereken bir defterdir. Defterde, öğrencilerin adı, staj yaptığı şirketin adı, stajın başlangıç ve bitiş tarihi gibi bilgilerin yanı sıra gün gün notlar alması gerekir.

Staj Defteri Örneği

Staj defteri örneği aşağıdaki gibi olabilir:

Öğrenci Adı: Ali Veli

Staj Yapılan Şirket: Elektrik İşleri A.Ş.

Staj Başlangıç Tarihi: 01.06.2021

Staj Bitiş Tarihi: 15.06.2021

Staj Defteri Örneği İçeriği

Bir staj defterinde yer alması gereken içerikler şunlar olabilir:

  • Günün tarihi
  • Stajın yapıldığı bölüm
  • Yapılan işler ve projeler
  • Öğrenilen bilgiler
  • Karşılaşılan problemler ve çözümleri
  • Stajın genel değerlendirmesi

Sonuç

Staj defteri, öğrencilerin staj sürecinde aldıkları eğitimi daha iyi anlamalarına ve kariyerlerinde kullanabilecekleri bilgileri not almalarına olanak sağlar. Lise Elektrik Elektronik bölümü öğrencileri de stajlarını genellikle elektrik, elektronik veya telekomünikasyon şirketlerinde yaparlar. Bir staj defterinde yer alması gereken içerikler günün tarihi, yapılan işler ve projeler, öğrenilen bilgiler, karşılaşılan problemler ve çözümleri ve stajın genel değerlendirmesidir.