Vodafone Fatura İtiraz Dilekçesi Dilekçe Örneği
Vodafone Fatura İtiraz Dilekçesi Dilekçe Örneği

Giriş

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (Tedaş), ülkemizdeki elektrik dağıtım hizmetlerini yürüten önemli bir şirkettir. Tedaş, fatura tahsilatı konusunda da görev yapmaktadır ve tüketicilerin fatura itirazları ile ilgilenmektedir. Eğer Tedaş tarafından size gönderilen fatura yüksek geldiyse veya yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, Tedaş Yüksek Fatura Itiraz Dilekçesi Örneği yazımızda sizlere bu sorunu nasıl çözebileceğiniz konusunda bilgi vereceğiz.

Fatura İtirazı Nasıl Yapılır?

Tedaş tarafından size gönderilen faturayı incelediğinizde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız veya faturanın yüksek geldiğini düşünüyorsanız, yapmanız gereken ilk şey Tedaş müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmektir. Eğer Tedaş müşteri hizmetleri sorununuzu çözemezse veya tatmin edici bir çözüm sunamazsa, fatura itirazınızı yazılı olarak yapmanız gerekmektedir.

Fatura İtiraz Dilekçesi Örneği

Aşağıda yer alan Tedaş Yüksek Fatura Itiraz Dilekçesi Örneği’ni kullanarak fatura itirazınızı yazılı olarak yapabilirsiniz:

TEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş.
Müşteri Hizmetleri Dairesi Başkanlığı
Adres: Şehit Teğmen Ali İhsan Ersoy Caddesi No:4/A Çankaya/ANKARA
Tel: 0 (312) 215 50 00
Fax: 0 (312) 215 59 99

Konu: Fatura İtirazı

Sayın Yetkili,

Müşteri numaram …….. olan abonenizim. Tarife kapsamında ödemem gereken fatura miktarının yüksek geldiğini düşünüyorum. Faturada yer alan detayları incelediğimde şu konuları itiraz ediyorum:

1. …………………………………………………
2. …………………………………………………
3. …………………………………………………

Bu nedenle, fatura tutarının yeniden hesaplanmasını ve tarafıma bildirilmesini talep ediyorum.

Saygılarımla,
İmza
Ad Soyad
Tarih: …………………………………………………

İtiraz Süreci

Fatura itiraz dilekçenizi Tedaş müşteri hizmetlerine ilettikten sonra, şirket tarafından itirazınız incelenecektir. İnceleme sonucunda, faturanın yeniden hesaplanması gerekiyorsa veya faturada bir hatanın olduğu tespit edilirse, size yeni bir fatura gönderilecektir. Eğer itirazınız kabul edilmezse veya tatmin edici bir çözüm sunulmazsa, Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Örnek Fatura İtirazları

Fatura itirazları genellikle fatura tutarının yüksekliği veya yanlışlık gibi nedenlerden kaynaklanmaktadır. Aşağıda yer alan örneklerle fatura itirazı konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz:

Yanlış Okuma

Faturanızda yer alan tüketim miktarları yanlış okunmuş olabilir. Bu durumda, Tedaş müşteri hizmetlerine başvurarak tüketim miktarınızın kontrol edilmesini talep edebilirsiniz.

Aşırı Tüketim

Faturanızda yer alan tüketim miktarlarının aşırı yüksek olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle son dönemde kullandığınız elektrikli cihazların sayısını ve kullanım sürelerini kontrol edin. Eğer herhangi bir aşırılık tespit edemezseniz, Tedaş müşteri hizmetlerine başvurarak tüketim miktarının kontrol edilmesini talep edebilirsiniz.

Sonuç

Tedaş Yüksek Fatura Itiraz Dilekçesi Örneği yazımızda, Tedaş tarafından size gönderilen yüksek fatura ile ilgili nasıl bir itiraz dilekçesi yazabileceğiniz konusunda sizlere bilgi verdik. Fatura itirazı sürecinde, yapmanız gereken ilk şey Tedaş müşteri hizmetlerini aramak ve sorununuzu bildirmektir. Eğer sorununuz çözülemezse, yazılı olarak fatura itiraz dilekçesi göndererek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.