Araç Muayene Yetki Belgesi Dilekçe Örneği Word 6306 Sayılı Kanun
Araç Muayene Yetki Belgesi Dilekçe Örneği Word 6306 Sayılı Kanun

Tüvtürk Şirket Aracı Muayene Dilekçe Örneği

Neden Tüvtürk Aracı Muayene Dilekçesi Gereklidir?

Türkiye’de araçların belirli periyotlarla muayene ettirilmesi zorunludur. Bu muayenelerin yapılabilmesi için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Ancak bir şirket adına kayıtlı olan araçların muayene işlemleri için Tüvtürk aracı muayene dilekçesi gereklidir. Bu dilekçe şirketin adına kayıtlı olan aracın sorumluluğunun kimde olduğunu belirler ve muayene işlemi için yetkilendirilen kişi tarafından imzalanır.

Tüvtürk Şirket Aracı Muayene Dilekçesi Nasıl Doldurulur?

Tüvtürk Şirket Aracı Muayene Dilekçesi, Tüvtürk’ün resmi web sitesinden indirilebilir. Dilekçe, şirket adına kayıtlı olan aracın plakası, marka ve modeli gibi bilgilerin yanı sıra, aracın sahibi ve muayene işlemi için yetkilendirilen kişinin bilgilerini içermelidir. Dilekçe, yetkilendirilen kişi tarafından imzalanmalıdır ve muayene günü yanında bulundurulmalıdır. Ayrıca, aracın ruhsatı ve sigorta belgesi de muayene günü yanında bulundurulmalıdır.

Tüvtürk Şirket Aracı Muayene Dilekçesi Örneği

İşte Tüvtürk Şirket Aracı Muayene Dilekçesi örneği:

TÜVTÜRK A.Ş.

Şirket Aracı Muayene Dilekçesi

Aracın Plakası: 34 ABC 123

Aracın Marka/Modeli: Renault Clio

Aracın Sahibi: John Doe

Muayene İşlemi için Yetkilendirilen Kişi: Jane Doe

Tarih: 01.01.2022

İşlem Yapılan Şube: İstanbul Şubesi

İşlemi Yapan Kişinin Adı: John Smith

İşlemi Yapan Kişinin İmzası: İmza

Örnek 2: Tüvtürk Şirket Aracı Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

Tüvtürk Şirket Aracı Muayene Randevusu almak için, Tüvtürk’ün resmi web sitesindeki “Şirket Aracı Muayene Randevu” sayfasına giriş yapılmalıdır. Bu sayfada, aracın plakası ve şirketin vergi numarası gibi bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Randevu tarihi ve saati seçildikten sonra, Tüvtürk Şirket Aracı Muayene Dilekçesi hazırlanmalı ve muayene günü yanında bulundurulmalıdır. Randevu tarihinden önce aracın muayene öncesi hazırlıkları yapılmalı ve aracın ruhsatı ve sigorta belgesi de muayene günü yanında bulundurulmalıdır.