EDevlet Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Alınır İndirme ve Çıktı Alma
EDevlet Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Alınır İndirme ve Çıktı Alma

E Devletten Ingilizce Nüfus Kayıt Örneği Nasıl Alınır?

E-Devlet sistemi sayesinde birçok işlem artık online olarak yapılabiliyor. Bu işlemlerden biri de nüfus kayıt örneği almak. Eğer yurt dışında yaşıyorsanız ya da yabancı bir ülkeye seyahat edecekseniz, nüfus kayıt örneği almanız gerekebilir. Bu yazımızda size E-Devlet üzerinden ingilizce nüfus kayıt örneği nasıl alınır onu anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden Nüfus Kayıt Örneği Alma İşlemi

E-Devlet sistemine giriş yapmak için öncelikle turkiye.gov.tr adresine gidin. Eğer henüz E-Devlet şifreniz yoksa, bir PTT şubesine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Eğer şifreniz varsa, sayfada yer alan “Giriş Yap” butonuna tıklayın ve E-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapın.

Nüfus Kayıt Örneği Alma İşlemi

Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfada sol tarafta yer alan “Vatandaşlık İşlemleri” başlığına tıklayın. Açılan menüden “Nüfus ve Vatandaşlık İşleri” seçeneğini seçin. Ardından “Nüfus Kayıt Örneği” butonuna tıklayın.

Karşınıza çıkan sayfada “Yurt İçi” ve “Yurt Dışı” olmak üzere iki seçenek göreceksiniz. Eğer ingilizce nüfus kayıt örneği almak istiyorsanız “Yurt Dışı” seçeneğini seçin. Daha sonra istenen bilgileri doğru şekilde doldurun. Bu bilgiler arasında T.C. kimlik numaranız, doğum tarihiniz, anne ve baba adı gibi bilgiler yer alıyor.

Ödeme İşlemi

Bilgileri doğru şekilde doldurduktan sonra “Ödeme Yap” butonuna tıklayın. Ödeme işlemi ise kredi kartı veya banka kartı ile yapılabiliyor. Ödeme işlemini tamamladıktan sonra “Nüfus Kayıt Örneği” butonuna tıklayarak örneğinizi indirebilirsiniz.

Örnek 1

Ahmet, yurt dışında çalışmak için bir iş başvurusunda bulunmuştu. Başvuru sırasında istenen belgeler arasında ingilizce nüfus kayıt örneği yer alıyordu. Ahmet, E-Devlet sistemine giriş yaparak kolayca nüfus kayıt örneğini aldı ve başvurusunu tamamladı.

Örnek 2

Aylin, yurtdışına seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmuştu. Başvuru sırasında istenen belgeler arasında ingilizce nüfus kayıt örneği yer alıyordu. Aylin, E-Devlet sistemi sayesinde kolayca nüfus kayıt örneğini aldı ve vize başvurusunu tamamladı.